+90 216 354 70 80 - 90    Whatsapp: +90 533 409 27 33

VITAMIN C-PLUS SERUM

VITAMIN C-PLUS SERUM

C Vitamin Serum

Olgun, kuru, hassas ciltler için uygun konsantre. Erken yaşlanma belirtilerinde, güneşin olumsuz etkisi olan cilt yıpranmasında, doğal nemin bozulması durumlarında özellikle kullanılması önerilir. Kolajen ve elastinlerin yenilenmesinde yardımcı olur. C vitamini içeriği nedeniyle etkili bir antioksidandır. Vitaminler ile zenginleştirilmiş içerik sayesinde cildin doğal fonksiyonlarını destekler, su tutma kapasitesini arttırır. Göznekler daha sıkı, pürüzsüz, elastikiyeti düzelmiş ve sağlığına kavuşan bir cilt sağlar.
Temizleme ve tonik kullanarak cilt sabah-akşam temzilenir, sonra Vitamin C Plus Serum cilde tamponlanarak emilimi sağlanır. Vitamin C Plus Serum cilt tarafından tamamen emildikten sonra üzerine Vitamin C Plus Day Cream ya da Vitamin C Plus Night Cream sürülür. Çok hassas ciltlerde herhangi bir sorun ile karşılaşmamak için cildin küçük bir bölümünde deneme yapılması tavsiye edilir.

ETKEN MADDELERİ

Vitamin C:Cildin pH derecesini düzenler. Güçlü bir antioksidandır. Kolajen üretimini arttırır, bağışıklı sistemini güçlendirir. Içeriğindeki C vitamini; propilen glikon, magnezyum ve C vitamininin stabilize edilmiş hali, tek bir molekülde bulunmaktadır.
Vitamin A (retinol):Bitkiler dışında insanlarda ve hayvanlarda bulunur. Bitkilerde Provitamin A (karoten) olarak bulunur. Hücre yapısı ve işleyişi için çok önemlidir. Keratinleşme oluşumunu engeller. Kırışıklıkların oluşumunu engeller varolanı hafifletir. Güneş ışınlarından oluşan yaşlanmayı engeller. Etili bir antioksidandır. Hücre DNA’ sının bozulmasını engellerken elastikiyeti sağlar. Kolajen üretiminde yardımcıdır.
Vitamin B3 (Niacinamid):Cildi arındırır, gözenekleri sıkılaştırır. Hücre metabolizmasını destekler. Leke oluşumunu engeller. Provitamin B5 (panthenol): B vitamini grubundandır. Hücre yenilenmesini sağlar. Hücrenin bölünme hızını arttırır, hasar görmüş cildi canlandırır. Güneş ışınlarından cildi koruruken cildi iyileştirir. Iltihap oluşma riskini azaltır.
Vitamin B9 (B11) folik asid: Hücre fonsiyonlarını hızlandırır, süreci kısaltır. Önemli bir vitamindir. Serbest radikallere karşı cildi korur.
Vitamin B12 (Cyanocobalamin):Vücudumuzda hücre yapımızın içerisinde olan ve yaşamsal fonsiyonu destekleyen bir maddedir. Hücre yenilenmesini sağlar.
Vitamin E (tocopherol): Buğday tohumu yağı gibi tahıl yağlarından elde edilir. Hücre çepherini serbest radikallerin zararlı etkilerinden korur. Hücreyi onarma özelliği vardır. Cildin su tutmasını sağlarken transepidermal su kaybını azaltır. Bağ dokusunu kuvvetlendirir. Güneş ışınlarından tahriş olan cildi sakinleştirir, oluşacak tahrişi önler. Iltihap oluşumunu engeller. Etkili bir antioksidandır.
Primrose oil (gül yağı): Doymamış yağ asitlerindendir. Esansiyel yağlar içermektedir.

Kampanyalarımızla ilgili detaylı bilgi için;
0216 354 70 80 veya 0533 409 27 33 whatsapp hattından ulaşabilirsiniz..