+90 216 354 70 80 - 90    Whatsapp: +90 533 409 27 33

VITAMIN C-PLUS NIGHT CREAM

VITAMIN C-PLUS NIGHT CREAM

C Vitaminli Gece Kremi

Olgun, kuru, hassas ciltler için uygun gece nemlendiricisi. Erken yaşlanma belirtilerinde, güneşin olumsuz etkisi olan cilt yıpranmasında, doğal nemin bozulmasında kullanılması gereken bakım ürünü. Kolajen ve elastinlerin yenilenmesinde yardımcı olur. C vitamini içerdiği için etkili bir antioksidandır. Cildin su kaybını engellerken, su tutma kapasitesini yükseltir. Kullanıldığı dönem boyunca cilt yüzeyini koruma altına aldığı gibi epidermisi oluşturan hücreleri de koruma altına alır.
Cilt, uygun temizleme ve tonik ile temizlendikten sonra Vitamin C Plus Night Cream kullanılır. Cildin durumu göz önünde bulundurularak ihtiyaç duyulması halinde Vitamin C Plus Day Cream de gündüz nemlendiricisi olarak önerilir.

ETKEN MADDELERİ

Vitamin C:Cildin pH derecesini düzenler. Güçlü bir antioksidandır. Kolajen üretimini arttırır, bağışıklı sistemini güçlendirir. Içeriğindeki C vitamini; propilen glikon, magnezyum ve C vitamininin stabilize edilmiş hali, tek bir molekülde bulunmaktadır.
Vitamin E:Buğday tohumu yağı gibi tahıl yağlarından elde edilir. Hücre çepherini serbest radikallerin zararlı etkilerinden korur. Hücreyi onarma özelliği vardır. Cildin su tutmasını sağlarken transepidermal su kaybını azaltır. Bağ dokusunu kuvvetlendirir. Güneş ışınlarından tahriş olan cildi sakinleştirir, oluşacak tahrişi önler. Iltihap oluşumunu engeller. Etkili bir antioksidandır.
Calendula (kalendula): Epitel hücreleri çoğaltır. Yara iyileştirici özelliği vardır. Cildi yeniler, canlandırır, rahatlatır.
Ceramide II (seramit 2): Lipozomların yapısında bulunur, transepidermal su kaybını azaltır.
Aloe vera:Cilde yumuşaklık kazandırır. Kızarıklık, kaşıntı ve tahriş oluşumunu engeller. Iltihaplanmayı önleyici özelliği vardır. Cildi ferahlatarak, serinlik hissi yaratırken, direncin artmasını sağlar. Cilt hücrelerinin yenilenmesinde etkilidir.
Hyaluronic acid: Cilt dokumuzda bulunan cildin nem tutmasını sağlayan doğal bir protein maddesidir. Cildin nem seviyesini belirler, nemin tutulmasını sağlar. En yüksek su tutma kapasitesine sahiptir.
Alpha hydroxyacid (AHA):Pek çok meyve asidi içermektedir. Örneğin turunçgillerden elde edilen sitrik asit, şeker kamışından elde edilen glikolik asit, eksi sütten elde edilen laktik asit, elmadan elde edilen malik asit gibi… cildin kalınlaşmasını engeller. Cildi yeniler ve sakinleştirir.

Kampanyalarımızla ilgili detaylı bilgi için;
0216 354 70 80 veya 0533 409 27 33 whatsapp hattından ulaşabilirsiniz..