+90 216 354 70 80 - 90    Whatsapp: +90 533 409 27 33

SILK COMPLEX

SILK COMPLEX

İpek Özü İçerikli Krem

Yaşlanma belirtileri başlamış yada oluşmuş her cilt tipi için önerilir. Içeriğindeki Çin ipeği, A vitamini ve hyaluronik asid sayesinde ciltte gözle görülür iyileşme sağlanır. Yoğun nem kazanan cilt sıkılaşır ve pürüzsüzleşir. Cildin bağışıklık sistemini güçlendirerek direncini arttırır. Serbest radikallerin oluşturduğu yaşlanma belirtilerini azaltarak oluşacak sorunları ortadan kaldırır. Içeriğinde SPF koruması vardır.
Cilt, uygun temizleme ve tonik ile temizlendikten sonra Silk Complex kullanılır.
Cildin durumu göz önünde bulundurularak Silk Serum ile birlikte kullanılması önerilebilir.

ETKEN MADDELERİ

Silk proteins (ipek proteinleri): İpek böceğinin kozasından elde edilen çok özel bir aktif maddedir. Glisin bakımından zengin olan içerik birinci sınıf kozmetik ürünlerde kullanılır. Cilt kuruluğuna ve cildin su kaybına karşı alınan mükemmel bir önlem teşkil eder.
Vitamin A: Cilt kırışıklıkları üzerinde etkili bir aktif maddedir. Düzenli kullanımlarda (3-4 ay) gözle görülür derecede cildin yenilenmesini sağlar. Kolajen miktarını artırır, cildin sıkılaşmasını sağlar. Iyi bir antioksidandır. Hücre DNA’sının iyileşmesinde önemli rolü vardır.
Vitamin E:Buğday tohumu yağı gibi tahıl yağlarından elde edilir. Güçlü bir antioksidandır. Hücre çepherini serbest radikallerin zararlı etkilerine karşı korur. Cildin su tutma kapasitesini güçlendirir. Nemlendirci özelliğinin yanı sıra etkin şekilde emilir. Güneş ışınlarından dolayı cildin tahrişini engeller, iltihap önleyici özelliği vardır. Transepidermal su kaybı oluşumunu engeller, bağ dokusunu koruma altına alır ve güçlendirir.
Hyaluronic acid (hyalüronik asit):Cilt dokusunda bulunan protein maddesidir. Cildin nem miktarını sağlar. Su tutma özelliği ile bilinmektedir.
Una de gate (cat’s claw) kedi pençesi:Liana adında bir bitki türüdür. Yerlilerin tedavi amaçlı kullandıkları bilinmektedir. Bağışıklık sistemini ve metabolizmayı güçlendirir. Iltihaplanmaya karşı etkili olması yanında alerji riskini ortadan kaldırır.
Bamboo extract (bamboo özü): Doğal flavonoid (bitki ve meyvelerden elde edilen vitamin benzeri) grubundandır. Antioksidan özelliğinin yanı sıra serbest radikallerin olumsuz etkilerini engeller. Damarlar üzerinde yatıştırıcı etkisi vardır.
Aloe vera:Ciltteki tahrişi engeller, iltihap önleyici özelliği vardır. Kaşıntı, kızarıklık, tahrişi gidererek cildi serinletir, rahatlatır, ferahlatır, yumuşatır ve dinlendirir.

Kampanyalarımızla ilgili detaylı bilgi için;
0216 354 70 80 veya 0533 409 27 33 whatsapp hattından ulaşabilirsiniz..