Saç Ekimi | İstanbul | Pendik - Zehra Akgül Estetik ve Güzellik Merkezi

+90 216 354 70 80 - 90    Whatsapp: +90 533 409 27 33

SAÇ DÖKÜLMELERİ - SAÇ BAKIMI - SAÇ EKİMİ

Sağlıklı saçlara sahip olmak kadınların ve erkeklerin dış görünüşleri ile ilgili en önemli öncelikleri arasında yer alıyor. Bu nedenle dökülme nedenleri önemlidir.

Saç tellerinin bir ömrü var. Saçlarınız bir döngü içerisinde uzama evresi,geçiş evresi ve dinlenme evresi zincirlerini takip ederek süreyi tamamlar.

Dökülme şikayeti olan kişilerin dökülen saç sayısı önemlidir. Günde 100 teli aşan bir sa kaybı var ise mutlaka önlemi alınmalıdır.

GEBELİK SONRASI SAÇ DÖKÜLEBİLİR.

Öncelikle kadınlarda mevsim değişikleri,hamileliksonrası,emzirme dönemi,sıkı yapılan diyetler sonucunda kaybedilen kalori,protein kaybı,kansızlık (demir eksikliği),çinko eksikliği,biotin (Vitamin-H) saç dökülme nedenleri olarak karşımıza çıkıyor.

✿Genetik faktörler;

✿Mevsim değişiklikleri;

✿Hormonların ,stres faktörleri;

✿Beslenme düzensizliği;

✿Geçmiş ameliyat öykülerinin etkileri;

✿Kullanılan ilaç tedavileriin yan etkileri olarak saç kayıplarını etkileyecektir.

Saç dökülmesi konsunda kadınlar biraz daha şanslı. Kadınlarda saç dökülmeleri genellikle kronik bir hastalık veya devamlı ilaç kullanımı öyküsü yoksa hamilelik sonrası emzirme dönemine kadar şikayet sebebi olmuyor.

Hamilelikte yükselen hormon düzeyleri saçların aktif uzama evresinde takılmasınayol açıyor ve dinlenme evresine geçişini durduruyor. Doğumdan sonra hormonların tekrar eski seviyelerine gerilemeye başlamasıyla beraber,doğumdan yaklaşık 2-4 ay sonra ,yoğun bir saç kaybı dönemi bşlıyor ve ortalama 4 ay devam edip kendiliğinden durabilir.

Gebelik sebepli saç kayıplarının kadınlar da 30'lu yaşlarda başlayıp,klinik olarak ancak 60'lı yaşlardan sonra belirgin hale gelir.

Stresli dönemlere girildiğinde kişinin yaşı kaç olursa olsun ,stresli dönemin başlamasından yaklaşık 3-4 ay sonra ortaya çıkan günde 100 teli aşan saç kaybı şeklinde kendini gösterir.

SAÇ DÖKÜLMESİNİN SEBEPLERİ

✿Kansızlık (ANEMİ);

✿Vitamin - Mineral eksikliği (Biotin,çinko,B vitaminleri,Folikasit);

✿Tiroit beziyle ilgili hastalıklar (tiroit bezinin az veya çok çalışması);

✿Ateşli hastalıklar;

✿Romatizmal hastalıkalar;

✿Bağ dokusu hastalıkları;

✿Radyoterapi;

✿Saç kıran hastalığı;

✿Saçlı deri yanıkları;

✿Prolaklin yüksekliği;

✿Polikistik over sendromu;

✿Androjen yüksekliği;

✿Kanser tedavisi için kullanılan bazı kemoterapi ilaçları.

Saç dökülme şikayeti olan kişiler öncelikle endokrinoloji ve kadın hastalıkları doğum uzmanına yönlendirilmelidir. Hormon tetkiklerinde bir anormallik var ise kişi ilaç veya serumlar ile demir,çinko,biotin eksiklikleri giderilerek saç dökülmesi durdurulabiliyor.

Saçlı derinin kan dolaşımını hızlandıran ve beslenmesini arttıran harici uygulanan vitaminlerden destek sağlanabiliyor,saçın güçlenip kalınlaşmasını sağlayabiliyor.

Saç kaybının olduğu genetik durumlarda hiç bir işlem fayda vermeyecek,saç ekimi kaçınılmaz olacaktır.

SAÇ EKİMİ

Saçlarınızı kaybetmeden kendinize yapabileceğiniz en büyük iyiliktir.Saç ekimi için 40 yaşına kadar dökülme devam ettiğinden dolayı tamamının dökülmesini beklemenin doğru olduğunu söylüyorlar,fakat doğru olan sağlıklı donör alanınız var iken yani saç kaybınız %10'u geçtiğinde hemen yapılmalıdır.

Saçlarınız seyrekleşti ,açılmaya başladı.İncelen saçlarınız koparak dökülecek,yenileri tekrar çıkmayacaktır.Bu gerçeği bilmeli güvenilir bir yerde saç ekiminizi yaptırmalısınız.

Bağlantılı çalıştığımız sağlık kurumlarıyla sizleri tanıştırarak size uygun ve güvenilir bir şekilde operasyonunuzu sonuçlandırmanızı sağlayabiliyoruz.Yurt dışı veya yurt genelinden referans ile gelen hastalarımıza ,kalacağı oteli ,ameliyat olucak hastanesi belirlenerek kendisini sağlıklı bir şekilde yurduna gönderiyoruz.

Her alanda olduğu gibi güzellik sektöründe de tarafsız sağlıklı güvenilir bilgilere her zaman ihtiyaç duyulur.

ÜCRETSİZ SAÇ ANALİZİ VE DETAYLI GÖRÜŞME İÇİN MUTLAKA RANDEVU ALINIZ...

Kampanyalarımızla ilgili detaylı bilgi için;
0216 354 70 80 veya 0533 409 27 33 whatsapp hattından ulaşabilirsiniz..