+90 216 354 70 80 - 90    Whatsapp: +90 533 409 27 33

EPİLASYON

EPİLASYON

Vücudumuzda ki kılların yok edilmesi ve yeni kıl üretiminin engellenmesinin sağlanmasıdır. Uygulanan enerji kıl kökünün dökülüp yeniden oluşmaması için gözeneklerin küçülerek kılların tahrip olup tüy şeklinde çıkmasına sebep olur.

Düzenli gelindiğinde tüylerin ortalama %80-%90 yok olması sağlanır. Lazer epilasyon yaptırmadan önce en önemli konu doğru bir uzman ile konuşulmasıdır. Vücudumuzda bulunan tüylerin hepsi farklı yapıdadır.

Kol altı kalın tüylere sahipken bıyık ince tüylerdir. Alt bacak çok iyi sonuçlar alırken üst bacakta bulunan ince tüylerin bitmesi sabır isteyecektir.

Epilasyon görüşmenizde tıbbi geçmişiniz, kullanılan ve devam edilen ilaçlarınız mutlak şartla söylenmeli, alacağınız sonuçları büyük oranda etkilemektedir.

Uygulama yapılacak kişinin cilt renginin açık olması, bronz olmaması bir avantajdır. Lazer dozu ne kadar yüksek ise başarı o kadar artar. Diode lazerin son sistem cihazlardan sadece bir kaçı ince tüylerde bile başarılı olur.

Yüz ve kol gibi seans süresi uzun olan bölgelerde bile güzel bir sonuç alabilir. Tabi ki kişinin hormonal bozukluğu , kullanması gereken ilaçları, adet düzensizliği dezavantaj olarak bilinmelidir. Kadınlarda hormonal nedenli tüylenme var ise hastalığın tedavi edilmesi gerekmektedir.

Solaryum vb. bronzlaştırıcı kremler kullanılmamalıdır. Ciltte bulunan doğum lekeleri, benler, dövme üzerine atış yapılmamalıdır. Cilt soyucu özelliği olan, egzama, mantar, alerji vb. cilt sorunları mutlaka uzmanınıza iletilmelidir.

Adet döneminiz bittikten sonra yapılan işlemler kılın evresi çıkış zamanı ve sonucu olumlu yönde etkiler. işlem sonrasında kızarıklık, ödem olabilir.3 gün sıcak duş, hamam, sauna, güneş, solaryum önerilmez.

İşleminiz yüz bölgesi, kol altı, genital gibi bölgeler ise 15-20 dk. Kadar, vücut, tüm bacak, kol ise 1 saatte tamamlanır. İki ayda 1 kez 1 saatinizi ayırdığınız işleminizin konforu bir ömür sürer. Düzenli gelindiğinde 1.5 yılda tamamlanır. Ağda, vs. işlemlerde çektiğiniz sıkıntılar unutulur.

EPİLASYON ÖNCESİ VE SONRASI DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER;

✿ Öncesinde cilt soyucu krem ve asitler, bronzlaştırıcı vücut kremleri gibi renklendirici pudra, fondöten vs. kullanılmamalıdır.

✿Genital temizleyici, leke açıcı, parfüm vs. kullanılıyorsa 3 gün önceden bırakılmış olması gereklidir.

✿İşlemden sonra; sauna, hamam, buhar banyosu, fırın gibi ısısı yüksek yerlerde bulunulmamalıdır.

✿İşlem sonrasında kızarıklık, kabuk, tahriş olabileceğinden Aloe Vera, E Vitamini, Nemlendirici krem kullanılabilir.

✿Terleme, havuzlardaki klor, parfüm, deodorant tahriş edebileceğinden kaçınılmalıdır.

Epilasyonda dikkat etmeniz gereken; ince ve kalın tüye etki edebilen doğru cihaz tercih etmeniz ve kılın doğru evresinde gerekli doz ile yapılmasıdır.

SONUÇ ALABİLMENİZ, TEKRAR TEKRAR EPİLASYON MAĞDURU OLMAMANIZ İÇİN UZMAN GÖRÜŞÜ ÖNEMLİDİR...

Kampanyalarımızla ilgili detaylı bilgi için;
0216 354 70 80 veya 0533 409 27 33 whatsapp hattından ulaşabilirsiniz..