+90 216 354 70 80 - 90    Whatsapp: +90 533 409 27 33

DETOKS

Hareketsiz yaşam, hormon ve katkı maddesi yüksek gıdaların tüketimi, sigara ve alkol tüketimi, çevre kirliliği, kişisel bakım ve temizlik için kullanılan ürünlerin fazlaca kimyasal içermesi, yoğun stres gibi pek çok neden sebebiyle vücudumuzda toksinler (zararlı maddeler) birikmekte ve rahatsızlıklara davetiye çıkarmakta, yaşam kalitesini olumsuz yönde etkilemektedir.

Vücutta toksin birikimi nelere sebep olabilir?

Toksinler hazımsızlık, mide sorunları, gaz problemleri, ödem şikayetleri, aşırı yemek isteği, baş ağrısı, migren atakları, uykusuzluk, öfke hali, mutsuzluk gibi etkilere sebep olabilir. Bunun dışında vücutta tırnak kırılmaları, saç kırılması ve dökülmesi, eklem ağrıları, göz altında halkalar, cilt döküntüleri, pullanma, kuru öksürük, kurdeşen, boğazda yanma, isilik gibi kırmızı lekelenmelere sebep olabilir.

Mikrobik enfeksiyonlar, uykusuzluk, stres, zihinsel yorgunluk, depresyon, halsizlik, kas yorgunluğu, erken yaşlanma vb. gibi çağımızın rahatsızlıklarına sebep olmaktadır. Vücudumuz her gün kendini toksinlerden arınma ihtiyacı duyar ve bunların bir bölümünü deri, böbrek ve bağırsaklar yoluyla yani doğal yollardan atar. Ancak bazı toksinler yağlı dokulara, eklemlere, kaslara ve beyine depolanır. Vücudumuzda çeşitli noktalara depolanmış ve doğal yolla atamadığımız bu toksinlerinler den kurtulmada AYAK DETOX devreye girer.

Ayak detoksu nasıl yapılır?

Vücudumuzda biriken bu toksinler POZİTİF İYON yüküne sahiptir. Suyun içine koyulan prop aparatı düşük sıcaklığın etkisiyle ozon üretebilmek için özel bir metal karışımından hazırlanmaktadır. Ozon dengesiz bir madde olduğundan hemen parçalanmaktadır. Bunun sonucunda suda içine atılan kaya tuzları ile birleşerek negatif iyonlar oluşmaktadır. Mıknatısta artı kutupların eksi kutupları çekmesi gibi suyun içinde oluşan negatif iyonlar da vücudumuzda biriken pozitif iyonları ( yani zararlı toksinleri) çekerek vücudu toksinlerden temizler.

Ayak tabanında bulunan 4000 den fazla vücutta diğer organlarla bağlantılı noktalar bulunmaktadır. Cihazın çalışmasıyla birlikte bu noktalardan hücre duvarlarında birikmiş olan zehirli maddeler suya çıkmaya başlıyor. Seans devam ettiği sürece zehirli atıklar bu noktalardan suyun içine atılıyor.

Ayak detoksunun faydaları neler?

Ayak detoksu eklem ve kas ağrılarına iyi gelir. Alerjilerin çoğunu geçirir. Uykusuzluk problemi için doğal çözümdür. Konsantrasyon eksikliği nasıl düzelir? Sorusunun cevabı ayak detoksudur. Egzama veya sedef hastaları da ayak detoksunun büyük faydasını görürler.

KİMLER DETOKS YAPAMAZ?

✿Kanser olan ve kemoterapi tedavisi görenler veya diğer tıbbi tedavi sürecinde olanlar.

✿ Son 6 ayda ameliyat geçirmiş olanlar.

✿ Vücuttaki elektronik veya mıknatıslı cihazları taşıyanlar (kalp pili mesela);

✿ Açık yara olan yerlere cihazın elektrodları temasa geçirilmemelidir;

✿ Hamile ve emziren kadınlar;

✿8 yaşından küçük çocuklar;

✿Organ nakli ameliyatı geçirenler;

DETOKS YAPILMADAN ÖNCE & SONRA YAPILMASI GEREKENLER

✿Detoks yaptıracak kişi ne aç ne de tok olmalı

✿Üzerindeki metalleri çıkarmalıdır.

✿Cep telefonu, laptop cihazlardan uzak durmalıdır

✿ Detoks işlemi; 1 gün ara verilerek en az 8, 15 gün ara verilerek en fazla 14 seans yapılmalıdır.

✿ Yetişkinler için; 30 dakikalık çocuklar için; 15 dakikalık seans sonrası maden suyu tüketilmesi önerilmektedir.

✿Vücut toksinlerden 8 ile 14 seans sonrasında arınır ve devam edilmesi halinde tekrar 15 gün ara verilir. Toksinlerin tekrar birikmesine imkan vermemek, yaşam kalitesinin düşmemesi için 15 gün veya 1 aylık periyotlarda düzenli detoks yaptırılabilir.

Ayak detoksunda renkler neyi ifade etmektedir?

Sudaki siyah renk karaciğerde olan toksin birikimini, siyah noktalı parçacıklar diyabeti, alerjiyi ve spazmları, beyaz peynir kıvamındaki parçacıklar enzimlerin düzensiz çalışmasını, turuncu renk eklemlerde olan toksin birikimini, kahverengi renk ciğerlerde olan toksinleri, kırmızı noktalı parçacıklar kan pıhtılaşması sorunlarını ve damar problemlerini, sarımsı yeşil renk mesane, böbrekler, boşaltım sistemi organlarında olan toksinleri, koyu yeşil renk ise sindirim sistemindeki sorunları ifade etmektedir. Ayak detoksu sağlık ve güzelliği bir arada sunan ve zayıflamaya yardımcı olan bir işlemdir. İnsanlarda kronik yorgunluk durumu, geceleri açlıkla uyanma, sıkça acıkma hissi vücutta olan toksin birikimini gösterir. Yapılan detokslar birlikte ciltte doğal bir incelik ve pürüzsüz bir yapı oluşmaktadır.

Kampanyalarımızla ilgili detaylı bilgi için;
0216 354 70 80 veya 0533 409 27 33 whatsapp hattından ulaşabilirsiniz..